pencil MENU MENU
Načítám...

Dynamická ukázka RaDron

Ahoj lidi!
Včera jsme byli pozvání skupinou ÚJV Řež, a. s. na akci zvanou RaDron, pořádanou ve spolupráci s ČVUT FEL a ADVACAM Cameras.
☢️☢️☢️☢️☢️
Akce se povedla, počasí vyšlo (mohli jsme se promenádovat i v našich tričkách a dělat tak parádu) a v dynamické ukázce dopadlo všechno dobře. Nikdo ozářen nebyl, autonomní dron s detektorem našel zahozený zářič a makáči ho bezpečně uložili tam kam patří.
☢️☢️☢️☢️
Jo vlastně, o čem že byla akce RaDron?
Byla to ukázka technologií pro záchyt radioaktivního materiálu, kdy autonomní dron skenoval okolí, vyhledal zdroj, označil ho a zavolal makáče na jeho zajištění. Zajímavostí na dronu byly právě detektory, které nejenže umí detekovat ionizující záření, ale díky tzv. Comptonovu jevu umí vyčíst i směr odkud záření přichází.
☢️☢️☢️
Mimo to jsme trochu nechtěně přitáhli pozornost i na náš stůl, kde jsme měli hromadu techniky. Nechyběly nějaké dozimetry a přírodní zářiče k otestování a ošahání (o ošahávání byl fakt zájem? ). Předali si kontakty na další budoucí rozvoj a já jen doufám, že alespoň část věcí, které byly ve vzduchu, tak vyjdou. Pokud ano, pokoříme další milníky s projektem.
☢️☢️
Moc tímto děkuji Zeevovi, který vše zajistil a my jsme se mohli cítit chvíli jako celebrity. Poděkování samozřejmě patří také Skupině ÚJV Řež za pozvání a vznikající spolupráci. Též lidem z ČVUT FEL a ADVACAM za pěknou předváděčku a navázání spolupráce.
Díky moc všem!
☢️
 

 

Zpět na akce Zpět na studnici

Mám se bát?

Radioaktivni
Radioaktivní místa lze nalézt i tam, kde byste je nečekali!
A proto jsme tady my, abychom vám o tom dali vědět!


Radioaktivni

Děláme občanská měření a prezentaci zajímavých míst s potenciálně zvýšenou radioaktivitou.
Vše co změříme, zanášíme do mapy. Většinou přikládáme fotografie, které vám umožní přímo vidět místo, kde jsme měřili a nově i základní spektrometrie.

Radioaktivni

Na mapě jsou měřená místa znázorněna barevnými body. Barva bodu odpovídá naměřené hodnotě (stupnici naleznete vlevo na mapě). Na tyto body můžete kliknout. Po kliknutí na bod se otevře informační okénko, kde najdete veškeré informace o měření. Součástí je také odkaz na detail oblasti, kde je celkový přehled o okolí tohoto místa. Rádius okolí si můžete libovolně změnit, a současně měnit i pozici na mapě.

Radioaktivni

Návštěvou webu souhlasíte a berete na vědomí:

Pokud se rozhodnete díky našim informacím navštívit místa s vyšší radioaktivitou, činíte tak na vlastní nebezpečí a jste si vědomi biologických účinků a důsledků radiace. Pokud spíše tápete, doporučujeme tato místa raději fyzicky nevyhledávat.

Žhavá místa nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na zdraví v důsledku návštěvy těchto míst.

Žhavá místa nenesou žádnou zodpovědnost za případnou špatnou interpretaci našich dat třetí stranou.

Žhavá místa nenesou žádnou zodpovědnost za případnou majetkovou ani finanční újmu v důsledku zde interpretovaných dat.

Radioaktivni

Zároveň věnujte pozornost poznámce: Vyjma některých aktivnějších kamenů, RTG, výzkumných laboratoří nebo případných reaktorů není na území ČR radioaktivní místo, které by i krátkodobě ohrožovalo zdravotní stav návštěvníků!


Na naší webové stránce využíváme různé technologie, abychom Vám mohli poskytnout optimální zážitek. K nim patří zpracování údajů, které jsou technicky nutné k prezentaci webových stránek a jejich funkcionalit, rovněž další technologie, které jsou využívány k pohodlnému nastavení webových stránek.

Více informací o problematice naleznete zde.


Pokud nechcete povolovat vše, níže najdete nastavení, které si můžete přizpůsobit.
Nutné pro správný chod webu, ukládají se pouze informace k zobrazení, přihlášení nebo nastavení této webové prezentace.
Data použitá pouze pro statistické vyhodnocování, například návštěvnosti, počtu zobrazení jednotlivých stránek apod.
Možnost posílání webpush notifikací o nových místech a měření. Také propojení s Facebook platformou.
Prosím povolte vše, nebo alespoň dejte souhlas ke statistickým datům kvůli analýze návštěvnosti, děkuji.