pencil cross MENU MENU
Načítám...

O nás

Jsme parta bláznů do fyziky, astronomie, kosmonautiky, robotiky, virtuální reality a programování. Baví nás běhat s dozimetrem na zajímavých místech, zkoumat každodenní normálnosti a vzdělávat se hlavně v technických oborech. 


Nechceme konkurovat podobným projektům jako je SafeCast, Raysid či Ramesis. Chceme ukazovat zajímavá místa s vyšší radiační aktivitou. Nezaměřujeme se na plošný monitoring.

 

Cílem našeho projektu je: 

informovat veřejnost o radiačně zajímavých místech a mimořádných událostech;

budovat v lidech dobré mínění o jaderné energetice a ukázat jim, že radioaktivita je přirozenou součástí přírody;

publikovat populárně-naučné články o vlastnostech radioaktivního záření a dalších zajímavostech; 

- vytvořit seznam míst, které jsou radiačně zajímavé

- vytvořit propojenou síť dozimetristů a skupinu, kde by si vyměňovali zkušenosti. 

Jsme (radio)aktivní

Přidejte se do naší facebookové skupiny https://www.facebook.com/groups/zhavamista
Podívejte se na naše videa https://www.youtube.com/channel/UCy0juIxO0bOzu8GAnSC5Waw
Více informací o lidech a projektu najdete na webu https://www.zhavamista.cz/
Přijďte si popovídat na Discord: https://discord.gg/vwwCJc6n

 

Kdo jsme

 

Radek Zemánek

(*1986) je zkušený programátor kterého pohltilo programování již v 8 letech. Na střední škole zaměřené na informační technologie se nadchl pro webové aplikace. Po maturitě studoval na Fakultě aplikovaných věd kde kvůli práci a financím předčasně ukončil studium. Z větší části spolupracoval na iVysilání České televize, je autorem velké mapy pořadů a vytvářel systémy a aplikace pro zobrazovaní výsledků voleb mezi lety 2007 - 2011. Korporátní styl práce mu moc nevoněl. I když ukončil spolupráci v České televizi, tak pro ČT již jako živnostník v Red peppers vytvořil několik pohádkových webů a spolupracoval na systému pro web Dějiny udatného národa českého. Je jedním z autorů platformy Shopero.cz (Systém na vytváření rychlého a efektivního e-shopu),  RedShop (nová e-shopová platforma na které běží například Planetum - Planetárium Praha), pracoval na aplikaci která získala ocenění nad otevřenými daty a vytvářel systémy na řízení výroby či systémy pro správy webů. Je velkým fandou Red Bull Air Race (budíž mu země lehká), astronomie, fyziky a vědy obecně. Rád se střemhlavě pouští do věcí pro které se "zapálí".

 

Miroslav Soukup

(*2001) je student Střední průmyslové školy elektrotechnické Plzeň. Momentálně se nachází ve čtvrtém ročníku střední školy na pilotním oboru IoT (Internet of things). Od útlého věku se elektrotechnika stala jeho životem. V pozdějším věku se naučil základy programování a v dnešní době spolupracuje na nejrůznějších projektech. „Velkou poctou pro mě bylo, dostat se s partou svých kamarádů do celorepublikového kola SOČ (Středoškolská odborná činnost), kde jsme představovali jednoduchou platformu, jakožto jednoduchý senzor teploty, tlaku, vlhkosti a ekvivalentu CO2 s využitím tzv. low power radií pro odeslání dat.“ Momentálně se plně věnuji vývoji firmwaru pro jednoduchá jednoúčelová zařízení.

 

Jakub Tejiščák

(*1993) študoval strednú priemyselnú školu elektrotechnickú Prešov, neskôr na vysokej škole oblasť energetiky a techniky vysokých napätí, čo je zároveň aj jeho koníčkom. Hlavné gro je výkonová elektronika polovodičov a elektrónok v súvislosti s vysokým napätím, VN zdroje, Teslove transformátory, rôzne experimenty s VN a plazmou, röntgenová technika atď. Popri tom záľuba vo fotografovaní, čo v spojení s plazmou vysokých napätí robí zaujímavý výsledok. Do tretice je to aj písanie článkov projektov a „bastlov“ vo voľnom čase v sprievode značného množstva fotografií a videí na webe VN-Experimenty.eu. Profesijne je však pri letectve, mimo toho všetkého.

 

Radioaktivní místa lze nalézt i tam, kde byste je nečekali!
A proto jsme tady my, abychom vám o tom dali vědět!


Radioaktivni

Děláme nezávislou aplikace pro prezentaci zajímavých míst s potenciálně zvýšenou radioaktivitou.
Vše, co změříme, zanášíme do mapy. Většinou přikládáme fotografie, které vám umožní přímo vidět místo, kde jsme měřili a nově i základní spektrografy.

Radioaktivni

Na mapě jsou měřená místa znázorněna barevnými body. Barva bodu odpovídá naměřené hodnotě (stupnici naleznete vlevo na mapě). Na tyto body můžete kliknout. Po kliknutí na bod se otevře informační okénko, kde najdete veškeré informace o měření. Součástí je také odkaz na detail oblasti, kde je celkový přehled o okolí tohoto místa. Rádius okolí si můžete libovolně změnit a současně měnit i pozici na mapě.

Radioaktivni

Návštěvou webu souhlasíte a berete na vědomí:

Pokud se rozhodnete díky naším informacím navštívit místa s vyšší radioaktivitou, činíte tak na vlastní nebezpečí a jste si vědomi biologických účinků a důsledků radiace. Pokud spíše tápete, doporučujeme tyto místa raději fyzicky nevyhledávat.

Žhavá místa nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na zdraví v důsledku návštěvy těchto míst.

Žhavá místa nenesou žádnou zodpovědnost za případnou špatnou interpretaci naších dat třetí stranou.

Žhavá místa nenesou žádnou zodpovědnost za případnou majetkovou ani finanční újmu v důsledku zde interpretovaných dat.


Na naší webové stránce využíváme různé technologie, abychom Vám mohli poskytnout optimální zážitek. K nim patří zpracování údajů, které jsou technicky nutné k prezentaci webových stránek a jejich funkcionalit, rovněž další technologie, které jsou využívány k pohodlnému nastavení webových stránek.

Více informací o problematice naleznete zde.


Pokud nechcete povolovat vše, níže najdete nastavení, které si můžete přizpůsobit.
Nutné pro správný chod webu, ukládají se pouze informace k zobrazení, přihlášení nebo nastavení této webové prezentace.
Data použitá pouze pro statistické vyhodnocování, například návštěvnosti, počtu zobrazení jednotlivých stránek apod.
Možnost posílání webpush notifikací o nových místech a měření. Také propojení s Facebook platformou.
Prosím povolte vše, nebo alespoň dejte souhlas ke statistickým datům kvůli analýze návštěvnosti, děkuji.