pencil cross MENU MENU
Načítám...

O nás

Jsme parta bláznů do fyziky, astronomie, kosmonautiky, robotiky, virtuální reality a programování. Baví nás běhat s dozimetrem na zajímavých místech, zkoumat každodenní normálnosti a vzdělávat se hlavně v technických oborech. 


Nechceme konkurovat podobným projektům jako je SafeCast, Raysid či Ramesis. Chceme ukazovat zajímavá místa s vyšší radiační aktivitou. Nezaměřujeme se na plošný monitoring.

 

Cílem našeho projektu je: 

informovat veřejnost o radiačně zajímavých místech a mimořádných událostech;

budovat v lidech dobré mínění o jaderné energetice a ukázat jim, že radioaktivita je přirozenou součástí přírody;

publikovat populárně-naučné články o vlastnostech radioaktivního záření a dalších zajímavostech; 

- vytvořit seznam míst, které jsou radiačně zajímavé

- vytvořit propojenou síť dozimetristů a skupinu, kde by si vyměňovali zkušenosti. 

Jsme (radio)aktivní

Přidejte se do naší facebookové skupiny https://www.facebook.com/groups/zhavamista
Více informací o lidech a projektu najdete na webu https://www.zhavamista.cz/
Přijďte si popovídat na Discord: https://discord.gg/vwwCJc6n

 

Kdo jsme

 

Radek Zemánek:

 (*1986) je zkušený programátor kterého pohltilo programování již v 8 letech. Na střední škole zaměřené na informační technologie se nadchl pro webové aplikace. Po maturitě studoval na Fakultě aplikovaných věd kde kvůli práci a financím předčasně ukončil studium. 
Z větší části spolupracoval na iVysilání České televize, je autorem velké mapy pořadů a vytvářel systémy a aplikace pro zobrazovaní výsledků voleb mezi lety 2007 - 2011. Korporátní styl práce mu moc nevoněl. I když ukončil spolupráci v České televizi, tak pro ČT již jako živnostník v Red peppers vytvořil několik pohádkových webů a spolupracoval na systému pro web Dějiny udatného národa českého. Je jedním z autorů platformy Shopero.cz (Systém na vytváření rychlého a efektivního e-shopu),  RedShop (nová e-shopová platforma na které běží například Planetum - Planetárium Praha), pracoval na aplikaci která získala ocenění nad otevřenými daty a vytvářel systémy na řízení výroby či systémy pro správy webů. Je velkým fandou Red Bull Air Race (budíž mu země lehká), astronomie, fyziky a vědy obecně. Rád se střemhlavě pouští do věcí pro které se "zapálí".

 

Miroslav Soukup

(*2001) je student Střední průmyslové školy elektrotechnické Plzeň. Momentálně se nachází ve čtvrtém ročníku střední školy na pilotním oboru IoT (Internet of things). Od útlého věku se elektrotechnika stala jeho životem. V pozdějším věku se naučil základy programování a v dnešní době spolupracuje na nejrůznějších projektech. „Velkou poctou pro mě bylo, dostat se s partou svých kamarádů do celorepublikového kola SOČ (Středoškolská odborná činnost), kde jsme představovali jednoduchou platformu, jakožto jednoduchý senzor teploty, tlaku, vlhkosti a ekvivalentu CO2 s využitím tzv. low power radií pro odeslání dat.“ Momentálně se plně věnuji vývoji firmwaru pro jednoduchá jednoúčelová zařízení.

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace